Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Program Wspieraj Seniora

Utworzono dnia 29.10.2020

Drogi mieszkańcu, jeżeli maszk obok siebie samotnego Seniora !
 W wieku  ponad 70 lat i , który z uwagi na obecną sytuację spowodowaną występowaniem koronawirusa na terenie kraju, zdecydował się pozostać w domu, a nie może liczyć na pomoc rodziny lub sąsiadów a potrzebuje pomocy w zrobieniu  zakupów podstawowych artykułów żywnościowych i higienicznych skontaktuj się w tym celu z ogólnopolską infolinią nr tel.: 22 505 11 11, która przekieruje Twoje zgłoszenie do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turawie .
Możesz również skontaktować się bezpośrednio z naszym Ośrodkiem pod nr tel. 77 421 22 29 .
Koszt ww. zakupów pokrywa Senior.
Osoba oczekująca wsparcia może również poprosić o pomoc, np. w sprawach urzędowych (jeżeli ich zakres nie wymaga upoważnień lub udostępnienia danych wrażliwych). Zakres usług na rzecz osoby Seniora jest ograniczony, tzw. dystansem sanitarnym (np. nie można poprosić o usługę posprzątania mieszkania, itp.).
W szczególnych przypadkach, pomoc może być udzielona osobie poniżej 70-go roku życia. Szczególne sytuacje oznaczają brak możliwości zapewnienia niezbędnych potrzeb wynikających ze stanu zdrowia, oraz sytuacji rodzinnej i społecznej osoby.
Ocena takiej sytuacji i decyzja o udzieleniu wsparcia należy do realizatora programu, czyli ośrodka pomocy społecznej. Z programu nie mogą korzystać osoby, które już otrzymują wsparcie w ramach usług opiekuńczych, czy wsparcia Asystenta Osobistego osoby z niepełnosprawnością przyznanych z GOPS wTurawie . Udzielenie pomocy w ramach programu nie zależy od kryterium dochodowego.

WSPIERAJ SENIORA - wolontariusz

Osoby, które chcą włączyć się w pomoc dla seniorów mogą zgłosić się przez internet, wypełniając ankietę na stronie
www.wspierajseniora.pl lub osobiście zgłaszając się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turawie ul. Opolska 39 C ( po wcześniejszym umówieniu się na wizytę).
Program jest realizowany od 20 października do 31 grudnia 2020 roku.

 

 

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Turawie

ul. Opolska 39 c

46-045 Turawa

tel. 77 421 22 29  / 504 -362- 691
e-mail :
gops@turawa.pl 

GOPS_TURAWA/SkrytkaESP  https://epuap.gov.pl/wps/portal 

Godziny pracy:
 poniedziałek  od 8:00 do 16:00
 wtorek,środa,czwartek i piątek od 7:00 do 15:00

Zegar

Imieniny